Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Żukowska: Destrukcyjne działania PiS

dodano 2017-09-19 10:14 w kategorii: Informacje

- Działania PiS związane z kampanią billboardową powodują utrwalenie obrazu wymiaru sprawiedliwości, któremu się nie ufa. Nie uda się tego odwrócić - oceniła Anna Maria Żukowska w programie #RZECZoPOLITYCE.
 
- To, co robi PiS jest destrukcyjne dla wymiaru sprawiedliwości. Buduje się obraz sędziów, którym się nie ufa, i taki obraz zostanie zakodowany - uważa rzeczniczka SLD.
 
Polityczka SLD odniosła się również do współpracy z partią Razem, z którą w ramach komitetu „Ratujmy Kobiety” Sojusz zbiera podpisy pod projektem ustawy liberalizującej prawo do przerywania ciąży. - Podejmowanie wspólnych działań minimalizuje napięcia – oceniła. 
 
- Byłoby dobrze, gdyby dwie formacje lewicowe, Razem i SLD znalazły się w parlamencie, byłoby z kim zawiązać koalicję - mówiła rzeczniczka.
 
Zastrzegła, że rosnąca w sondażach popularność lewicy nie przekłada się jednak na zsumowanie poparcia, gdyż częściowo, choć w niewielkim stopniu, elektoraty się pokrywają.
 
Żukowska mówiła, że zbieranie podpisów obecnie służy pokazaniu sprzeciwu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, ale realizacja postulatu złagodzenia jest przy obecnym składzie Sejmu niemożliwa.
 
Oglądaj całą rozmowę z Anną-Marią Żukowską w programie #RZECZoPOLITYCE, kliknij tu.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.