Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: Popieram powstanie komisji ds. VAT

dodano 2017-09-19 09:50 w kategorii: Informacje

- Komisje śledcze zwykle są takim forum gryzienia się buldogów politycznych, sam zresztą takim buldogiem swego czasu byłem, tak więc dobrze to pamiętam – stwierdził Włodzimierz Czarzasty odpowiadając na pytanie o zasadność powstania komisji ds. VAT.
 
Przewodniczący SLD w programie „Minęła 20” zadeklarował, iż „popiera powstanie komisji ds. wyłudzeń VAT”, ponieważ dane przedstawione przez jedną z czterech największych firm konsultingowych, a dotyczące niepłacenia podatku VAT w Polsce, są zatrważające.  - W roku 2007 luka vatowska wynosiła 7 mld, a w 2015 już 50,4 mld zł. Łącznie daje kwotę 262 mld na przestrzeni 2008 – 2015 - cytował raport Czarzasty. - Są to przerażające kwoty i bez względu na to jakie jest podejście państwa, czy bardziej liberalne, czy mniej liberalne, to w ramach tych kwot masę było złodziejstwa – podkreślił.  
 
- W 2008 r. roku uchwalono ustawę zmniejszającą sankcję za przestępstwa vatowskie i za tą ustawą głosowała pani Beata Szydło – przypomniał lider Sojuszu - W kwestii VAT należy po prostu eliminować proste złodziejstwo – dodał. 
 
Oglądaj cały program "Minęła Dwudziesta" z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tu


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.