Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Tomasz Garbowski kandydatem na prezydenta Opola

dodano 2014-01-07 16:34 w kategorii: Wojewódzkie

Zdecydowałem się na start, bo Opole potrzebuje zmian i nowych mostów, a ja mogę być nowym Papą Musiołem - mówi w dniu swoich 35. urodzin poseł SLD Tomasz Garbowski
 
Przypomnijmy, że Garbowski w ostatnich wyborach  przegrał tylko o włos z obecnym prezydentem Ryszardem Zembaczyńskim.  Do ubiegania się o fotel prezydenta Opola namawiało mnie wiele osób, decyzję konsultowałem także z rodziną. Wierzę, że moją osobę poprze wiele środowisk i wiele instytucji - dodał poseł SLD.
 
Konferencję, podczas której Tomasz Garbowski poinformował o swoim starcie zorganizowano symbolicznie pod pomnikiem Papy Musioła, legendarnego burmistrza w okresie PRL, który był inicjatorem m.in. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki i Dni Opola. 
 
Kandydat zdradził, że od kilku miesięcy pracuje z nim sztab ludzi, którzy będą mu pomagać w kampanii. Padły też konkretne deklaracje programowe. Garbowski opowiada się bowiem przeciw prywatyzacji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny, tym samym stoi w kontrze do obecnego prezydenta i Platformy Obywatelskiej.
 
Tomasz Garbowski to jeden z kandydatów młodego pokolenia z SLD, których Sojusz wystawi do wyborów w całej Polsce.
 
źródło: na podstwie nto.pl 


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.